Творчая сустрэча з Ірынай Багдановіч у межах закрыцця выстаўкі «З Вялікай Літары: Педагог, Дырэктар, Чалавек»

Творчая сустрэча з Ірынай Багдановіч
у межах закрыцця выстаўкі
«З Вялікай Літары: Педагог, Дырэктар, Чалавек»

Змест:
Выстава была прысвечана Багдановічу Фёдару Ўладзіміравічу - першаму пасляваеннаму дырэктару сярэдняй школы № 2 г. Гомеля ім. Г.М. Склязнёва. На выставе былі прадстаўлены асабістыя рэчы Фёдара Уладзіміравіча, фатаграфіі з сямейнага архіва, фатаграфіі 1950-1970-х гг. з жыцця СШ № 2, а таксама дакументы, лісты, даклады і рэкамендацыі Фёдара Ўладзіміравіча па вядзенні педагагічнага і выхаваўчага працэсу ў школе. Матэрыялы для выставы былі прадастаўлены Ірынай Эрнстаўнай Багдановіч, унучкай Багдановіча Ф. В.
На творчай сустрэчы Ірына Багдановіч будзе чытаць свае вершы, пазнаёміць прысутных са сваёй літаратуразнаўчай і перакладчыцкай дзейнасцю, таксама госці змогут пачуць барда Вольгу Цярэшчанка.

Арганізатары выстаўкі:
ДУ «Музей гісторыі города Гомеля», дырэктар музея – Юлія Купрэева;
Багдановіч Ірына Эрнстаўна – знакамітая беларуская паэтэса, перакладчык, літаратуразнавец, к.ф.н., дацэнт БДУ.

Час і месца правядзення:
Музей гісторыі города Гомеля (г. Гомель, вул. Пушкина, 32).
26 лютага (серада) у 15.00.