« Воскресенье Июнь 17, 2018 »
Вс

Содержание: более 20 работ. Само название выставки даёт представление о её содержании. На холстах ученики изображают то, что диктует им безудержное детское воображение. Изображая свою сказку, правила и сценарий которой известно только им. Их черепашки летают, путешествуют, находят новых друзей. Работы передают весь весёлый задор своих юных авторов, напоминая и взрослым людям о такой далёкой и забытой стране под названием «Детство».

Начало: 17.06.2018 13:00
Окончание: 17.06.2018 15:00

17 чэрвеня ў музеі горада Гомеля удзельнікі клуба культурна-гістарычнай рэканструкцыі “Паўночная вежа” (Віцебск) апранутыя ў адмысловыя сукенкі і фракі правядуць інтэрактыўную лекцыю-майстар-клас пра гісторыю дасугавай культуры шляхты на Беларусі. Мерапрыемства праводзіцца з нагоды святкавання 200-годдзя сядзібы, ў межах праекта "Шляхецкі баль" ў так званым “Паляўнічым доміку ” – сядзібе Румянцава, Крушэўскіх, Лісоўскіх і Галынскіх. Яго мэта – праз падарожжы і балі ў старажытных сядзібах і палацах адкрыць малавядомую шляхецкую Беларусь.