« Суббота Февраль 11, 2017 »

Время работы выставки: с 10 декабря 2016 г.

Государственное учреждение “Музей истории города Гомеля” продолжает цикл выставочных проектов “Красота и комфорт”. Его основу составляют уникальные коллекции, собранные большим любителем и ценителем старины Сергеем Путилиным.

Змест:
На выставе будзе прадстаўлена 30 прац гомельскага фатографа Сяргея Іванова, якія адлюстроўваюць прыгажосць беларускай прыроды ў любыя поры года: дзіўныя ў сваёй маляўнічасці рэкі і азёры, бязмежныя ў сваей чароўнасці лясы і палі. Аднойчы разглядзеўшы іх прыгажосць, аўтар і зараз вялікую ўвагу надае фотапейзажу. У гэтым годзе спаўняецца 50 гадоў з пачатку шляху С. Іванова ў свет фотамастацтва і дадзеная выстава – гэта своеасаблівая творчая справаздача.

Адкрыццё: 19 студзеня 2017 г. у 16.00.

Месца правядзення: Філіял «Музей фатаграфіі» (г. Гомель, вул. Камунараў, 7).

ЗМЕСТ:
На выставе будуць прадстаўлены працы гомельскай мастачкі С.Г. Наздрын-Платніцкай, якія адлюстроўваюць прыгажосць роднага горада.
Гомелю, несумненна, пашанцавала існаваць у атачэнні Сожа, Іпуці і шматлікіх азёр і затонаў, частка з якіх знаходзіцца ў межах горада і надае яму своеасаблівы каларыт. На выстаўцы гледачы змогуць адразу апынуцца ў чароўных восеньскіх, зімовых і веснавых нюансах светлацені гарадскіх пейзажаў. Будуць прадстаўлены і карціны–загадкі, дзе наведвальнікам трэба будзе самастойна вырашыць, якое месца ці вуліца намаляваны і даць назву твору.

Начало: 11.02.2017 14:00
Окончание: 11.02.2017 15:30

Что заставляет вас задуматься над фотографией, а не пройти мимо? Почему одни фотографии мы не замечаем, а другие рассматриваем часами? О чем говорят фотографии? Какие приемы делают фотографию интересной?
У участников встречи будет возможность не только услышать ответы на эти и другие вопросы, но и ознакомиться с действующей фотовыставкой гомельского фотографа Сергея Иванова.